Student Council

Leaders 2018-19

Shift I – Student Council Members

Department NAMES SCM PORTFOLIO
Commerce R. Dheva Dharsini Secretary Go Clean Minister
English C. Iris Reeba President Health Minister
Zoology Z. Afrin Sultana Vice President Women Empowerment Minister
Audiology R. Geetha Council Member Health Minister
Biochemistry A. Kamarun Nuriah Council Member Finance Minister
Botany B. Juhi Council Member Go Clean Minister
BBA K. Abirami
V. Ishwarya
Council Member

Council Member

Women Empowerment Minister

Discipline Minister

Chemistry B. Gillus Feeliya Council Member Current Affairs Minister
Commerce R.G. Githa Council Member HRD Minister
Computer Application S. Khatheeja Parveen Council Member Information and Network Minister
Economics Humaira Jameel Council Member Current Affairs Minister
History A. Gayathri Council Member Welfare Minister
Mathematics R. Subathra Council Member Finance Minister
Physics Catherine Althea D’souza Council Member Information and Network Minister
Rehabilitation Sc. S. Monica Rasambal Council Member Discipline Minister
Viscom P. Sowmiya Sri Council Member Welfare Minister

 

Shift I – Fine Arts and Sports’ Secretary

 

S.NO.  Department Fine Arts Secretary Sports Secretary
1. Audiology I.C. Shravya Shalini R. Archana
2. Biochemistry K.H. Sreenithya

(PRESIDENT)

A. Ajitha Sherlin
3. Botany S. Sangamithra R. Rosemi
4. BBA P. Hema Clemansiya

S. Kavitha Priya

A. Darathi Merina

V. Prabavathi

5. Chemistry T. Swetha S. Priyadharshini
6. Commerce E. Narayani

K. Gayathiri

P.R. Iswarya

M. Thaslim Banu

7. Computer Application P.R. Priyaa

(VICE PRESIDENT)

M.J. Keerthana
8. Economics M. Gowri

(GENERAL SECRETARY)

S. Monisha
9. English A. Violet Mary C. Muthumari
10. History K. Chandra V. Girija Devi
11. Mathematics R. Shiny S. Padmapriya
12. Physics J. Jacintha Carolin B. Roopa

(GENERAL SPORTS SECRETARY)

13. Rehabilitation Sc. R. Pargavi R. Pavadharani
14. Viscom V. Revathi R. Janani
15. Zoology T.V. Roshini S. Divya Bharathi

 

Shift II

S.NO DEPARTMENT SCM FINE ARTS SECRETARY SPORTS SECRETARY
3. Mathematics P. Janavarthini

(SECRETARY)

(Finance Minister)

A. Sherly Baby R. Catherine Sneha
5

.

English D.P. Serlin

(PRESIDENT)

(Discipline Minister)

M. Zahidha Bee A. Nivetha
1. Chemistry M. Rakshana

(Women Empowerment Minister)

P. Irudaya Irin Scleeva G. Padmini
2. Computer Science P. Keerthana

(Information and Network Minister)

C. Pradeepa
(FINEARTS PRESIDENT)
P. Bhuvaneshwari
4. Physics A. Dhina Infant Maria

(HRD Minister)

A. Sivani G. Rani

(GENERAL SPORTS SECRETARY)

S. Sri Deepiga